Witajcie w mojej bajce… co robię, co piję i co myślę – #1 WEEKLY

Jedną z moich największych inspiracji w blogosferze jest Ania Maluje i pisząc ten post inspiruję się jednym z cyklów na jej blogów. Bardzo podoba mi się ta luźna forma i chcę przetestować coś podobnego u siebie.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Jeśli śledzicie mój instagram (do czego zachęcam, bo zaglądam tam częściej niż na facebooka), to wiecie, że tydzień temu zaczęłam studia podyplomowe na AGH na kierunku IT Business Management. Moje przemyślenia i obserwacje po pierwszym zjeździe są następujące:

  • jest zajebiście!
  • znowu jestem (chyba) najmłodsza. Tak samo ja w pracy i na widowni w teatrze;
  • pan, który opowiadał nam o upadku Nokii i Kodaka i o potędze „religii” Apple’a oraz o Airbnb był najleeepszy!

Generalnie jestem zadowolona, ale luźna forma tego posta pozwala mi też trochę ponarzekać: od dwóch tygodni nie miałam wolnego dnia (dopiero w ten weekend odpoczęłam), a wolne wieczory tylko dwa, bo codziennie dzieje się coś. Przy czym za wolny wieczór uznaję taki, który spędzam w swoim domu z książką, kawą lub Friendsami – niezbędne składniki dla mojego rytuału dbania o higienę psychiczną, bo należę do ludzi, którzy często odczuwają przebodźcowanie.

Kranówa

Nie piszę nigdy o swojej pracy, bo się obawiam, że przypadkiem zdradzę jakąś tajemnicę, podpadnę pod któryś paragraf i będę miała dosłownie międzynarodowe kłopoty (nawet mieliśmy z tego obowiązkowe szkolenie kiedyś), ale myślę, że mogę wspomnieć o tym, że w ramach promocji picia wody z kranu był u nas ostatnio pan z Wodociągów Miasta Krakowa. Jego prezentacja miała ton dość propagandowy, ale nie mogę odmówić prawdziwości treściom w niej zawartym. Cytował wyniki badań stwierdzających, że woda z Krakowa jest jedną z najlepszych wód na świecie (!).

Picie kranówy jest całkowicie ok. Ja sama robię to już od wielu miesięcy. Nie wiem, jaki stan wody jest w innych miastach, ale warto się zorientować. Przerzucenie się z wody butelkowanej na wodę z kranu jest jedną z najłatwiejszych proekologicznych rzeczy, które możecie zrobić. I na dodatek oszczędzacie na tym sporo hajsu.

Wybory

Od wyborów minął tydzień, emocje powoli opadają, ale już trzeba było protestować. Ciekawa jestem co z ustawą o zakazie edukacji seksualnej zrobi Sejm w nowej kadencji.

Myślę, że wiecie, o którą ustawę mi chodzi, ale dla pewności napiszę: rząd chce wprowadzić karę do 5 lat więzienia dla osób, które propagują wiedzę o seksualności wśród nieletnich. Każda przesłanka o tym, że ktoś pochwala jakiekolwiek zachowania seksualne podpada pod tę ustawę.

Przypominam, że w Polsce seks jest legalny od 15. roku życia. Uchwalenie tej ustawy prowadziłoby do absurdalnej wręcz sytuacji, że osoba między 15. a 18. rokiem życia może uprawiać seks, ale nie można jej powiedzieć np. o środkach antykoncepcyjnych. O kwestii tego, że dzieci nie dowiedzą się, że istnieje coś takiego jak „zły dotyk” już nawet nie wspominam. Brawo, partio rządząca!

Swoją drogą… jeśli chcecie wiedzieć, kogo śledzę na instagramie i kto mnie edukuje politycznie, to linkuję profile:

Pozdrawiam moich kolegów, którzy twierdzą, że instagram to fotoblog.

A co w kulturze?

Byłam w czwartek na koncercie chopinowskim w Chopin Concert Hall na Sławkowskiej w Krakowie. Było cool! Może „cool” to nie jest najlepsze słowo określające koncert chopinowski, ale jestem zdziwiona, że naprawdę miło spędziłam czas. Myślałam, że muzyka poważna mnie znudzi, ale widocznie to już TEN WIEK. Szczególnie, że mogłam wrócić do domu jeszcze na tyle wcześnie, żeby się wyspać przed kolejnym dniem w pracy 😛

No i do biletu dostaje się lampkę wina. To zachęca najbardziej.

2 myśli w temacie “Witajcie w mojej bajce… co robię, co piję i co myślę – #1 WEEKLY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s